Ya Rab şikâyetim var!

Ya Rabbi! Bu başlığı atacak kadar Sana kul olabildim mi bilmiyorum ama artık dayanacak gücümüz kalmadı. Şikâyetimi affına sığınarak Sana arz ediyorum. Çünkü biz inananlar yalnız Sana kulluk eder ve yalnız Senden yardım dileriz. Ne olur rahmetini esirgeme bizlerden.

Günlerdir Gazze ateş altında. Bomba yağmurları art arda düşüyor. Katliam kokusu her geçen gün daha çok yayılıyor. Filistinli mazlumlarla birlikte insanlık da ölüyor. Kana susamış caniler bir türlü doymuyor. Çocuk, kadın, ihtiyar demeden vuruyor.

Başta biz Müslümanlar olmak üzere milyonlarca insan buna sessiz kaldık ve kalmaya devam ediyoruz. Günahsız sabiler kumsalda top oynarken -belki de ilk defa oyun oynamaya gitmişken- bombalara minik bedenlerini siper ettiler. İki parça elbisenin altında paramparça oldu bedenler. 4 yaşındaki minik çocuğun, o donuk ve sessiz bakışlı gözlerine şarapnelli tozlar doldu. Yüzler secdeye varırcasına kapandı toprağa. Kelime-i Şehadet bile getiremediler.

Ya Rabbi! Zalimlerin adaleti bu kadar! Onlar için fark etmiyor çoluk, çocuk, kadın, ihtiyar. Bizler üstünlüğün takvada olduğuna inandık. Onlarsa Siyonist ırklarına kandılar. Atılan bombalar vicdanları ikiye böldü. Güçlüler yine güçsüzleri anlamadı. İnananlar yine inanmayanlara yaranamadı. “Eğer ölenler, katledilenler Müslüman, hatta Filistinli ise o ölümler sıradandır” anlayışı zalim dünyaya egemen oldu.

Yapay olan İsrail devletine kimse karşı koyamadı. Şeytanların zincire vurulduğu mübarek Ramazan ayında, İsrail tüm zincirlerini kırdı. Karadan, havadan ve denizden salyalarını akıttı. Kanlı elleriyle tüm insanlığı bir kez daha incitti. İncitmek ne kelime paramparça etti. Zalimler yine bir araya geldi, zulümden yana tavır aldı. Mazlumlar ise yalnızca Sana sığındı. Çünkü Sen Erhamurrahim’sin. Çünkü Sen Tabib el kulub’sün.

Ey kalp yaralarını tedavi eden ve ölmüş kalpleri hidayet nuruyla dirilten Allah’ım. Sen kalplerimize şifa ver. Ölmüş kalplerimizi dirilt ki mazlumlar haksız yere ölmesin. Çünkü biz şunu biliyoruz ki bu yapılanlar, Gayretullah’a dokunursa şüphesiz bizler de bu cezadan nasipleneceğiz.

Ya Rabbi! Roketlere karşı sapanlarla savunma yapılan bir coğrafyadayız. Siyonistler sahillerde at gibi kişnerken, mazlum Filistinlilerin minik bedenleri kuma gömüldü.

Zalimler yatlarda, katlarda keyif sürerken; mazlumlar tünellerden hayata tutunmaya çalışıyor. Senin arzın katillere dar geliyor. Hz. Musaların, Hz. Harunların, Selahattin Eyyubilerin adalet dağıttığı topraklarda, zalimler şimdi kan akıtıyor.

Ya Rabbi! Şikâyetim var. Emperyalist güçler, Siyonist güçler, komünist güçler, ırkçılar, baronlar, Şaronlar, heronlar, neronlar hep aynı oldular. Müslüman ülkeler ise korktular. Küçücük Gazze onuruyla direnirken, İsrail onursuzca saldırıyor. Minik bir coğrafyanın korkusu tüm dünyaya yetiyor.

Ya Rabbi! Gazze’nin gecesinde, gündüzünde ölüm var! Gazze’nin sopa, taş ve sapanına karşı; İsrail’in tankları, roketleri, füzeleri var! Dünyadaki güç dengesi bu! Ama mazlumun bir taşı, zalimin tankından daha çok göze batıyor. Filistinliler, Gazzeliler kendi yurtlarında mülteci.

Ya Rabbi! Zalim yöneticilerin, insafsız politikalarıyla katledilen tüm mazlumlar adına Sana yalvarıyorum. Sen zalimleri ıslah et, ıslah olmuyorlarsa Kahhar isminle onları kahreyle.

Gazete PDF:

http://www.yedigungazetesi.com.tr/gazeteler/20140722gazete.pdf

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir