Terör devleti: İsrail

Dün gece birçoğumuz yataklarımızda mışıl mışıl uyurken katil İsrailliler, Gazze’ye insani yardım amaçlı yola çıkan Türk bayraklı gemiye saldırarak Müslüman kardeşlerimizi hem yaraladılar hem de şehit ettiler. Aslında yaralı Müslümanlardan bile korkan, onların ellerine plastik kelepçe takacak kadar insan onurundan uzak bir İsrail ve saldırısıyla karşı karşıyayız.

Hem Hatay’dan gelen acı haber hem de Gazze’ye yardım amaçlı yola çıkan gönüllülerden gelen haberle yüreklerimize kor düşürdü. Yine gencecik yiğitler şehit oldu. 7 askerimizin ve sayılıra henüz belli olmayan Müslüman Türk gönüllülerin şehit haberleri insanlığı yasa boğdu.

Gecenin bir vaktinde İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önüne toplanan insanlar İsrail’e lanet yağdırdı. Sabahın ilk saatlerinde de Ankara’da hareketlilik başladı. Hem devlet kanadında hem de sivil toplum örgütlerinde.

Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği’nin önünde toplanan insanlar Siyonist İsrail’e karşı boyun eğmeyeceklerini hep bir ağızdan haykırdılar. Kadın erkek, genç yaşlı, çoluk çocuk hemen herkesimden insan oraya akın etti. Gazze’ye giden gönüllülerin “Allah nezdinde bir ibadet” yaptıklarını ve çocuk yaştaki insandan tutun da 70 yaşındaki insanlara kadar, yüzlerce gönüllünün, Gazze’nin yanında olduğunu vurguladılar.

Türkiye’ye hakaret olan, sadece Türkiye’ye değil diğer ülkelere de hakaret olan bu girişim karşısında “Rotamız Gazze, yükümüz direniş.” “Onlar bizim onurumuzu kurtarmak için oraya gittiler.” “Kan, savaş, özgürleş.” “Uyan, diren, özgürleş.” sloganları yürekleri parçalıyordu. İnanın, orada olmak ve bu haykırışların karşısında kendinizi tutmak çok zor.

Bir taraftan gazeteci olarak haber toplayıp, diğer taraftan da yaşananları anlamaya çalışıyorsunuz. Aklınıza onlarca soru geliyor. Dış Haberler Editörümüz Samet Doğan ve Ankara Araştırma ve Kültür Vakfı Başkanı Recep Vidin ağabeyimizin de aralarında bulunduğu ‘Gazze gönüllüleri’nden sağlıklı bir haber alamıyorsunuz. Eliniz kolunuz bağlı bir şekilde açıklamaları bekliyorsunuz…

***

Kendi tehlikesini gören İsrail, bu katliamı gerçekleştirmiştir. Uluslararası hassasiyeti olmayan İsrail’e uluslararası hukuk hatırlatılıyor. Gazze 3 yıldan beri adeta açık hava hapishanesi haline gelmiş durumda.  Hassasiyetleri olan dünya vatandaşlarına karşı uygulanan hain bir saldırıdır bu yapılanlar.

Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi üyesi olan Türkiye, uluslararası kamuoyunu göreve çağırdı. Umarız bunlar gerekeni yaparlar. ABD’deki neokonlara dayanan saldırı ve destekçileri ortaya çıkartılmalıdır. Denizlerde ve açık sularda eşkıyalık ve korsanlık yaparak Müslümanlara hunharca saldıran İsrail’e haddini bildirmelidirler.

Türk halkını galeyana getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve yapacaklardır. Bir de içimizdeki İsrail destekçileri var ki, onlara ne demeli. Bir kısmı şimdiden başladılar “AK Parti, yine oylarını artıracak” diye. Ya Allah’tan korkun.

İstanbul’da iki çocuğunu ve eşini evde bırakarak, Allah için, Filistinli kardeşlerimize yardım etme yolunda canlarını riske atmış o insanların ailelerinin yaşadıklarını düşünün. “Çocuklarım, yaşananlardan habersizler” diyerek gözyaşlarına boğulan anne ve “annemizden gelecek haberleri endişe ile bekliyoruz” diyen iki kız kardeşi düşünün. Bunlar vicdanlara seslenirken, bizdeki bazı “destekçiler” nelerin peşindeler.

Hele bir de, Başkent Üniversitesi hocalarından Emekli Hâkim Albay Sadi Çaycı, tüm dünyanın büyük tepkisini çeken, İsrail’in yardım gemilerine saldırmasını savunuyor ki, gel de yazma! Ne diyor Çaycı: “İnsani yardım temin etmek, sağlamak, yardım etmek hak değildir.” İsrail’le mutabakata varılıp, onlardan izin alınmalıymış.

El insaf. Siz hangi üniversitede hocasınız? Cevabını ben vereyim: Başkent Üniversitesi. Orası kimin? Mehmet Haberal’ın. Haberal nerede? Ergenekon’dan tutuklu. Anlaşıldı sizin derdiniz.

Hiç kimse gözyaşından medet ummasın. Gözyaşından medet umanlar, gözyaşlarına boğulmaya mahkûm olurlar. Ne Siyonist İsrail ne de siyasi çıkar elde edenler, bu tür hain davranışlardan nemalanmasınlar. İsrail’i bir kez daha kınıyorum.

Son söz: Değerli ağabeyimiz Recep Vidin, Editörümüz Samet Doğan ve onlar gibi yüzlerce gönüllü vatandaşlarımızın hayırlı haberlerini dua ile bekliyoruz.

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir