Tarafsız değilim ey Siyonistler!

Siyonist kanlı ruhunuzla (hükümeti olarak) bir gece ansızın bastığınız Mavi Marmara gemisindeki Allah dostu ve yüzlerce Filistin gönüllüsüne yaptığınız zulüm ve akıttığınız kan karşısında tarafsız değilim ey Siyonistler.

Kimileri için özgürlük mücadelesi, kimileri için dünyada topraklarından kovulan bir halkın varoluş kavgası, kimileri için de İslami direnişin bir göstergesi olan Filistin’in taşıdığı anlam nedeniyle tarafsız değilim.

Karınca misali İbrahim’den tarafım. İnsanlık dışı vahşet karşısında susanlara karşı tarafsız değilim. İlk intifada yıllarında İsrail askerleri tarafından taşlarla kolları kırılan Filistinlilerin görüntüsünün oluşturduğu infiali hatırladıkça tarafsız değilim.

30 Eylül 2000’de Gazze şeridindeki Nazarım bölgesinde gerçekleşen katliamı hatırladıkça tarafsız eğilim. Filistin’de tanklara taş atan çocuklar, yani ‘tank ve taşların savaşı’, bu topraklardaki eşitsiz gücü hatırladıkça tarafsız değilim. Kudüs’ün dinler, kültürler, milletler mozaiğini içinde barındıran dünya tarihinin en önemli kesişme noktası olduğunu bildiğim için tarafsız değilim.

Kudüs’ün kalbi olan Eski Şehir, Hz. Muhammed’in miraca çıktığı, İslam’ın en önemli kutsal mekânlarından Mescid-i Aksa ve Kubbet ul Sahra’yı içine alan Haremül Şerif’in anlamını bildiğim için tarafsız değilim. İntifadanın halkın yoksullaşmasına, Gazze’de yaşam koşullarının ağırlaşmasına tepki anlamına geldiğini gördüğüm için tarafsız değilim.

Filistinli kadın ve çocuğun Deir Yassin’de katledilmesini, Filistin tarihinin kara sayfalarına düşen en önemli olaylardan biri olduğunu bildiğim için tarafsız değilim. Lübnan’daki Sabra ve Şatilla kamplarında 800’e yakın kadın ve çocuğun delik deşik edilerek öldürüldüğünü unutmadığım için tarafsız değilim.

İsrail liderlerinden Şaron’un, “Siz benim hedefimsiniz, Filistinli ve bu topraklarda yaşıyor olma suçunun bedelini ödeyeceksiniz. Bu nedenle her kasaba, köy ve şehir bir hapishane olarak ilan edilmiştir. Özetle, sizin için neyin iyi olduğunu biliyorsanız, lütfen küçük yerliler gibi davranın ve bükemediğiniz eli öpün. Benim barışıma, yoluma evet deyin...”diyen Siyonistleri bildiğim için tarafsız değilim.

Filistinli bir çocuğun intihar bombacısı nitelemesine karşılık olarak verdiği cevapta “O, intihar bombacısı olmak değil, şahadet eylemidir. Şehit olmak ve Allah’a kavuşmak istedim. Allah’a kavuşmak futbolcu ya da şarkıcı olmaktan daha iyi bir şeydir. Her şeyden iyidir.”dediğini bildiğim için tarafsız değilim.

İfade özgürlüğünün sadece İsrailli Yahudilere özgü davranış biçimi olduğuna inandıkları için tarafsız değilim. İsraillilerin bir Filistinliyi (bebeği) vurdukları ana ‘yanlışlık’ dediklerini bildiğim için tarafsız değilim. Bir Filistinlinin direnmesinin, tanklara karşı, bedenlerini siper edip, şahadet eyleminde bulunmasının ‘saldırı’ olduğunu söyledikleri için tarafsız değilim.

Öldürülen Filistinliler için İsrail’in, Filistinli her bir bebeği ‘güvenlik tehlikesi’ gördükleri için tarafsız değilim.

Küçük yerliler gibi davranıp ve Şaron’un bükülemeyen elini öpüp, onun ‘barışına’, yoluna evet demenin barış olamayacağını bildiğim için tarafsız değilim.

1,5 yaşındaki Kaan bebeğin, Mavi Marmara gemisinde İsrail’e meydan okuduğunu gördüğüm için tarafsız değilim.

İçimizdeki İsrail destekçilerinin açıklamalarını duyduğum için tarafsız değilim.

Editörümüz Samet Doğan’ın “…Bizi merak etmeyin. Nişanlıma selam söyle.”dediğini yüreğim titreyerek okuduğum için tarafsız değilim.

Giderken “bir şey olursa şehit oluruz, daha iyi ya” diyen Recep ağabeyimizin sözleri kulaklarımda yankılandığı için tarafsız değilim.

Allah içi, Gazze’deki Müslümanlar için şehit olanları bildiğim için tarafsız değilim. Yaralılara kelepçe takıldığını gördüğüm için tarafsız değilim.

Müslüman olduğum için tarafsız değilim ey Siyonistler!

Zalimin karşısında mazlumdan yana her zaman tarafım…

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir