“Paralel” kelimesine tahammül edilmedi

Emeğe saygı gazetecilik mesleğimde en çok kutsadığım değerlerden biridir. Ne yazık ki Türk basınında bu kavram her geçen gün o “değerini” yitiriyor. 2012 yılında Olay gazetesinin ilk ve tek yazarı olarak başladığım, ardından Belde ve Yedi Gün gazetelerinde devam eden yüzlerce yazım 2015 yılına kadar herhangi bir müdahaleye uğramadan yayımlandı.

AK Parti iktidarının, ülkede bir ‘paralel yapı’ ile mücadeleye başlamasıyla Türk medyası da saflarını iyice belli etmeye başladı. Gerek yaygın (ulusal) basında gerekse yerel basında bunun etkileri görülüyor. Yazı hayatıma 2015 yılında devam ettiğim gazetelerden biri olan Yedi Gün gazetesi, son zamanlarda kaleme aldığım yazılarımdaki ‘paralel’ kelimesine tahammül etmediği gibi, üstelik şahsımla iletişim kurmadan, ‘paralel’ kelimesi geçen yazılarıma sansür uygulamıştır. Bu uygulamayı bir hakaret olarak kabul edip, bugünden itibaren Yedi Gün gazetesindeki yazılarıma son verdiğimi kamuoyuna belirtmek isterim.

3 yıldır kaleme aldığım yüzlerce yazımın yayınlanmasına imkan tanıyan başta gazete yönetimi olmak üzere, değerli dostlarım Dursun Erkılıç ve Kenan Ergen’e ve bizi okuyarak yazılarımızdaki ilham kaynağımız olan kıymetli okurlarıma teşekkür ediyor, saygılar sunarım.

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir