Paçalardan ikiyüzlülük akıyor

Ortadoğu’daki yangın karşısında sözüm ona demokrat diye geçinen başta AB olmak üzere ABD gibi ülkeler, yaşanan krizlerle içlerindeki ‘hakikati’ dışa vuruyor. Hakikat derken, bunların gerçek manada hakk ve hakikate karşı yabancı olduklarını belirtmek gerekir. Çünkü dünyada yaşanan kan ve gözyaşında en büyük pay bu ülkelere aittir!

Krizlerin fırsata dönüştürülme potansiyelini düşündüğümüz zaman, bugün içinde bulunduğumuz Ortadoğu yangını, bu yangına karşı gösterilen tavır; Batı’nın, ABD’nin, Rusya’nın, İran’ın, İsrail’in, Almanya’nın, Fransa’nın, İngiltere’nin, NATO’nun, Suriye’deki Esed rejimi ve diğer birçok ülkenin ikiyüzlülüğünü ortaya koymuştur.

“Müttefik” ve “ittifak” sözcüklerin can simidi olduğu 21. Yüzyıl dünya siyasetinde, rahmetli Cemil Meriç’in dediği gibi “…Kavga insan ile kelime arasında” can çekişiyor. Dost ve müttefik dediğimiz ülkeler, size silah doğrultanlarla ittifak yapıp sırtınızdan vuruyor. Bunu da ‘dost ve müttefik’ kavramlarıyla geçiştiriyor. Son yıllarda örneklerine sıkça rastladığımız, çıkar eksenli bu yozlaşmış dünya siyaseti, kimin dost kimin post olduğunu alenen ortaya koydu.

Mazlum halklara karşı uygulanan ambargolar karşısında susan, sivillerin katliamı karşısında dilini yutan, müttefikine karşı silah doğrultan teröristlerle ittifak yapan, insani boyutun ötesinde ekonomik çıkarlarını göz önünde bulunduran maskeli ülkelerin takkeleri düştü kelleri göründü.  

Eğer, ABD, Türkiye’ye rağmen Mısır’daki darbeyi destekliyorsa, ABD, Türkiye’ye karşı İsrail’i destekliyorsa; ABD, Türkiye’ye rağmen PYD-YPG’yi destekliyorsa; Rusya, Türkiye’ye rağmen Suriye topraklarında cirit atıyorsa; İran, Türkiye’ye rağmen Suriye’nin ve kanlı Esed rejiminin yanında yer alıyorsa; İran, Türkiye’ye rağmen PYD’ye silah yardımı yapıyorsa, AB, Türkiye’ye rağmen teröristlerle kol kola giriyorsa, Rusya, Türkiye’ye rağmen PKK’ya silah desteği veriyorsa; sınırlarınıza zulümden kaçan mülteciler akın etmişse, Ankara’da terör eylemlerinde onlarca canı yitirmemize rağmen Avrupa’dan Amerika’dan gelip teröre karşı omuz omuza yürüyen olmamışsa stratejik ortağın yerini taktik ortağa bıraktığını söylemek gerekir. Ve bu ülkeler böyle bir taktiğin içine girerek ikiyüzlü siyasetini sürdürüyor.

Haçlı zihniyetinin saldırısı altında olan ülkemiz, maalesef içerideki ikiyüzlüler tarafından da abluka altına alınmak isteniyor. Dışarıdaki terörist unsurların yanı sıra içeride yuvalanmış terör şebekesi de harekete geçti. Türkiye’yi bir kıskaca almak isteyen bu şer odaklarına ne yazık ki “Düşmüşken biz de vuralım” mantığıyla yaklaşanlar var. Meclis’te demokrat, bilmem nerde hangi teröristin cenazesinde saf tutan sözüm ona milletin vekilleri var.

Hainlerin yaptıkları eylemlerle yitirdiğimiz canlarımız karşısında kanal kanal dolaşıp, gazete gazete gezip “İstihbarat zafiyeti var” yaygarası kopartarak devleti aciz, güvenlik güçlerini beceriksiz gösterip teröre ‘destek’ verenler bile var.

Doğu ve Güneydoğu’da aylardır ev yüzü görmeyen, sıcacık yatağa giremeyen güvenlik güçlerinin mücadelesini, verdiğimiz şehitleri, bunun oluşturduğu psikolojik durumu göz ardı eden bazı gazete ve televizyonlar, manşetlerini “Askerler teröristlerle iş tutuyor” gibi ihanet cümleleriyle süslüyor. Eline kozu geçiren devlete ve hükümete yükleniyor. Evet, eleştirelim, ama devletimizi çapulcuların ayağına düşürmeyelim. Böyle günlerde devletinizin, hükümetinizin ve milletimizin yanında olmayacaksınız da ne zaman yanında olacaksınız diye sorası geliyor insanın.

Maalesef Haçlı Siyonist cephesi gerek dışarıda gerekse içeride, dünyanın dört bir yanında Müslümanların kanını dökmek istiyor, siyasetlerini bunun üstüne uyguluyor. İçimizdeki hainler de buna destek veriyor. Bugüne kadar asla samimi olmayan AB, ABD, NATO ve diğerleri, bundan sonra da samimi olmayacaktır. İçerideki piyonları da bunların maşalığını yapacaktır. Türkiye’ye düşen kararlı ve aklıselim davranmaktır. Çünkü Türkiye’yi içte ve dışta hata yapmaya zorluyorlar! 

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir