Öldürülen Müslüman olunca Charlie olamıyorsunuz!

ABD’de üç Müslüman’ın katledilmesi Charlie’leri yerin dibine soktu. Kimseden ses çıkmadı. Demek ki “öldürenler” Müslüman olunca dünya ayağa kalkıyor; ama KATLEDİLEN Müslüman olunca kimsenin gıkı çıkmıyor. Adaletiniz batsın sizin ey Batı!

Parmaklarına diken battığında adaletten, haktan, hukuktan, demokrasiden, insan haklarından bahseden Batı ve kalbi katı olanlar, Müslümanların ölümü söz konusu olunca küçük dillerini yuttukları gibi büyük dillerini de inkâr ediyor.

Charlie Hebdo için sokaklara dökülenler, dünya liderlerini buluşturanlar şimdi neredeler? ABD’de katliam oluyor ama televizyonlarda Obama’nın kendi kendine çektiği reklamın görüntüleri dönüyor. Tam bir çifte standart ile karşı karşıya kalıyoruz.

Söz konusu Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırı olunca ve bu saldırıyı kendi vatandaşları yapınca, potansiyel “kurban” olarak gördükleri Müslümanları “terörist” ilan ederler. Bu ırkçı katliamı sessizce geçiştirmeye çalışıyorlar. Bunun adı çifte standarttır. Lamı cimi yok.

Katliamı dünya medyası görmedi, geç gördü, görenler de kıyıdan köşeden geçiştirdi. Tıpkı daha önce Gazze katliamı, Kudüs saldırıları, Rabia katliamı, Suriye’deki katliam, Mavi Marmara katliamı, Batı Şeria’da yapılan kanlı eylemlerde olduğu gibi… Hangi birini saysam ki…

Müslüman karşıtı, ateist bir ideolojiye sahip Hicks, bu gençleri Müslüman oldukları için mi katletti? Şu an için ailenin açıklamalarına bakınca Müslüman oldukları için katledildikleri görülüyor.

Batı ‘medeniyeti’ ne yazık ki ölenin ve öldürülenin kimliğine bakarak tavır alıyor. Şu bir gerçek ki Batı bu şekilde devam ettiği sürece İslam karşıtlığı artacaktır. Çünkü öfke tohumları ekiliyor.

Gelelim bizdeki “Batıcı kafalara” ve “bir kişinin bile imanını kurtarmak bizim için önemlidir” edebiyatı yapan Paralelcilere. 12 Şubat Perşembe günkü gazetelere baktığımızda belli bir kesimin bu haberi tıpkı Batı medyası gibi ya hiç görmediğini ya da çok küçük bir şeklide işlediğine tanık olduk. Özellikle Zaman haberi küçük görürken, Bugün gazetesinde bu habere yer verilmedi!

Charlie Hebdo’nun çirkin karikatürlerini sahiplenen, onu bastırıp dağıtma hamlesinde bulunan ve bununla yazarlarının sütunlarını süsleyen Cumhuriyet’in köşe yazarlarını ve onun destekçilerini de göremedik!

Twitter’da cinayet haberi dünya çapında etki yapıp trend olunca, Batı medyası zorlandı. CNN haberi zoraki gördü ve ilginç bir dil kullandı. Haberde katili “adam” kelimesiyle kimliksiz biçimde sundu. Gezi’de niyet okuyan CNN, bu katliamda nedense katilin ateist oluşunu, bu katliamın bir nefret cinayeti olabileceğini hiç sorgulamadı. Bunların adaleti bu kadar!

Bizdeki sosyal medyada ise gece gündüz “vardiyalı” çalışan, bu mecrayı son zamanlarda en etkin kullanan paralel troller ne yazık ki bu konuda vurdumduymaz tavırlarını sürdürdü.  Gece gündüz salya sümük “Tiran, Yezid, Kafir, Diktatör, Zalim” kelimelerini trend yapmak için göbek çatlatanlar,  Müslüman katliamına karşı sessiz kaldı.

Hadi Batı’yı anladık. Duygularını kaybetmişler. Nefretlerini çoğaltmışlar. Zalimliklerini ispatlamışlar. Ya bizler? Yalanı, iftirayı, şantajı, montajı bir tarafa bırakıp Müslüman olduğumuzun gereğini yapalım. Vicdanlarımızı tekrar sorgulayalım.

 Gazete PDF:

http://www.yedigungazetesi.com.tr/gazeteler/20150217gazete.pdf

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir