Hollanda azılı ‘Köpeklerini’ üzerimize saldı

Batı dediğiniz, her türlü cinayetin faili olan, damarlarında faşizm kanı dolaşan, soykırım, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, İslamafobi’nin bayraktarlığını yapan, sömürgeleriyle milyonların kanını ‘yudumlayan’ sözde demokrasi ülkelerinin adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanlarının Avrupa’da vatandaşlarıyla, seçmenleriyle buluşmak üzere yapacağı toplantıları Avrupa’yı titretti. Büyük bir korku ve panik içinde olan Avrupalı bazı ülkeler, dünyanın en anti demokratik yöntemleriyle bu utancı tarih sayfalarına kaydetti.

Savaş halinde bile uygulanmayan bu rezil davranışlar, Almanya özelinde başlayıp Hollanda ile zirveye ulaştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanları kendi toprakları sayılan Büyükelçiliklerine alınmadı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa’nın maskesini düşürdü ve gerçek Avrupa gün yüzüne çıktı.

Türkiye düşmanlığı, Müslüman düşmanlığı öyle bir dışa vurdu ki Hollanda en azılı ‘Köpeklerini’ vatandaşlarımızın üzerine saldı. Bu görüntüleri izlerken “At izi it izine karışmış” sözünü hatırladım. Hollanda’da at izi ile it izi o gece bir birine karıştı. Azılı köpekler ve heybetli atlarla, coplarla vatandaşlarımıza saldırdılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanını polisler eşliğinde sınır dışı ettiler.

Tam da burada Mehmet Akif’in mısralarını hatırlamak da fayda var: “Garbın afakını sarmışa çelik zırhlı duvar, benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar ‘Medeniyet’ dediğin tek kişi kalmış canavar…” Şanlı Ayyıldız Bayrağımız ile meydanlara dökülüp itlerin ve atların karşısında dimdik duran Türk vatandaşlarımız ve bakanlarımız Avrupa’yı çıldırtmıştır.

Peki, bu davranışları nedeni neydi? İçimizdeki Hollandalılar kendi çıkartmış olduğumuz kanunu sebep gösteriyor. Oysa 2008 yılında yapılan kanun değişikliği ile yurt dışındaki vatandaşlar rahatlıkla oy kullanabilsinler diye “Türkiye’nin yurt dışı temsilciliklerinde siyasi propagandanın yasaklanması” kararlaştırılmıştı. Yani seçim propagandası için yapılan bir değişiklikti. Bu yapılan referandum ise anayasa değişikliğini öngörüyor, siyasi parti seçimini değil.

İçimizdeki Hollandalıların ikinci bir gerekçesi de “Evet oyları hayır oyları ile başa baş gidiyormuş, bu nedenle mağduriyete ihtiyaç varmış” şeklinde pervasızca dillendiriliyor. Aklı başında hiçbir hükümet, yurt dışındaki vatandaşlarının işini zora sokmak için böyle bir bahaneye ihtiyaç duymaz.

Avrupa’nın ‘Siyasi kampanyanızı burada yapamazsınız’ açıklamalarına en güzel cevap ise eski ABD Başkanı Obama’nın İngiltere’de AB referandumu için Cameroun’la toplantılar yapması gösterilebilir. O da referandumdu bu da referandum. Hollanda çarşamba günü yapacağı seçimler için Türkiye karşıtlığı ile prim yapmak istiyor. Irkçı Wilders, camilerin kapatılıp Kur’an-ı yasaklayacaklarını, Müslümanları kovacağını söylüyor.

Geçmişte bu sözleri eleştiren Hollanda’nın mevcut Başbakanı Rutte, “Bu görüşler hukuka karşı tehdittir. Müslümanların özgürlükleri Hollanda anayasasının teminatı altındadır” açıklaması yapıyordu (5 Eylül 2016). Şimdi ise gazetelere ilan vererek ‘Kurallara uymuyorsan burayı terk et’ diye Türk vatandaşlarına ve Türkiye’ye efeleniyor.

Türk bakanların gezi ve konuşma özgürlüklerini engelleyen Hollanda’nın aşırı sağcı Özgürlük Partisi Lideri faşist Wilders,  attığı tweetlerde “500 Türk Allah’u ekber diye bağırıyor, bu bizim ülkemiz, meydanı hızla temizleyin. Türkler Roterdam’da keyifle Türk Bayrağını sallıyor. İğrenç. Bu bizim ülkemiz” diyerek kinini kusuyor.

Nazi kafalı bu adamın çıkışları Hollanda’da prim yapıyor. Hollanda’nın mevcut hükümeti de bu azılı faşiste karşı seçim kazanmak için faşistlik yapıyor. İçimizdeki Hollandalılar unutmayın bu azılı ‘Köpekler’ sizi de ısırır.

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir