Burseya’da dalgalanan Ayyıldız’a selam olsun

Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup kahraman Mehmetçiğimiz ve Özgür Suriye Ordusu mensupları Afrin’de büyük bir destan yazarak teröristlerin ikinci ‘Kandil’i olan Burseya Dağını başlarına yıktı ve yeni Ulubatlı Hasanlarla burca Ayyıldız Türk Bayrağını astı.

Türk askeri tarihe altın harflerle yazılacak bir destan imza atıyor. Her geçen gün yeni cepheler açılıyor. Geçmişte tarih kitaplarında okuduğumuz cephelerin benzerini şimdi Mehmetçiğimizin şanlı mücadelesiyle TV ekranlarından canlı olarak izliyoruz. Şehit haberleri içimizi ne kadar acıtıyorsa teröristlerden temizlenen her bir santimetre kare de içimizi o kadar ferahlatıyor. Çünkü mazlumlar Türkiye’yi bekliyor.

Mazlum Suriye halkının topraklarına kavuşması için şehadet şerbetini içmeyi göze alan Türk Askeri “Afrin’e düğüne gidiyoruz. İşimizi yapıp geleceğiz” diyerek büyük bir kahramanlık örneği gösteriyor. Kendi şehadetlerini ve mazlumların topraklarına kavuşma arzusunu ‘Düğün’ olarak değerlendiriyor. Ve kendilerine sorulunca ‘İstikamet neresi?’ diye, bizim Mehmed’in verdiği “İstikamet Kızılelma” cevabı içimizdeki terör sevicileri rahatsız ediyor. Oysa o kınalı Mehmed şunu da söylüyor “Ailem beklemesin…” Ama ne yazık ki bunun derinliğine bile vakıf olamayacak kadar kalbi lekeliler var.

Bu yaşananları anlamak yerine Türk askeri ile birlikte mücadele eden ÖSO’yu ‘Terör örgütü’ ilan edecek kadar ileri giden siyasetçilerimiz var. Türkiye’nin haklı mücadelesini uluslararası arenada ‘Haksız duruma’ düşürmek hatta TV ekranlarında Türkiye’yi ‘Terör örgütleriyle birlikte hareket etmekle’ suçlayacak kadar sorumsuz siyasetçileri izliyoruz.

2,5 yaşındaki kızım bile TV’de Burseya Dağı’na dikilen bayrağımızı görünce ‘Baba bak Türk bayrağı’ diye sevinirken, bizim kelli felli siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz, sanatçılarımız, tabiplerimiz hala ‘Savaşa hayır’ deyip Türkiye’yi ‘İşgalcilikle, adaletsizlikle, Kürtlere karşı operasyon yapmakla’ suçluyor.

Türkiye her fırsatta Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olduğunu, buraları terör örgütlerinden temizleyip Suriye halkına teslim edeceklerini, Türkiye’deki sığınmacıları vatanlarına kavuşturacaklarını söyleyip; Afrin’e bağlı Bekki köyündeki bir YPG’li terörist kendisini yakalayan ÖSO askerlerine “Beni Türklere teslim edin” diyerek Türkiye’nin adaletine sığınırken, bizdeki boşboğazlar Türk askerini terör örgütüyle birlikte göstermeye, Türkiye’yi ‘İşgalci’ devlet olarak lanse etmeye, Zeytin Dalı Harekatı’ndaki uluslararası desteği ortadan kaldırmaya çalışıyor. Ne denir ki? Yazıklar olsun…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askeri kamuflaj giyerek Hatay sınırında birlikleri denetleyip operasyon hakkında bilgi alırken, partisinin il kongrelerinde ‘Reis bizi Afrin’e götür’ diye slogan atanlara ‘Böyle bir ihtiyaç olursa ilk önce ben gideceğim sonra da sizler benimle geleceksiniz’ deyip kararlılık gösterirken, Türkiye kenetlenmişken, ABD’si, Rusya’sı, İran’ı, Avrupa’sı, Arap dünyası ÖSO’ya ‘Terör örgütü’ dememişken, yani dünyanın hiçbir yerinden ‘ÖSO teröristtir’ açıklaması yapılmamışken, bizdeki CHP, HDP üzerine düşeni yapıp Arapları, Türkmenleri, Kürtleri yok sayarak ‘Türkiye teröristlerle birlikte hareket ediyor, ÖSO teröristtir’ diyebiliyor.

TSK günlerdir yağmur çamur demeden, çetin dağları aşarak, teröristlerin sınırlarımıza attığı havan toplarına karşı göğsünü siper eden kahraman Mehmetçiğini şehit vererek mücadele ederken, aykırı sesler CHP’den HDP’den ve bunları destekleyen sözde aydın, yazar, sanatçı, akademisyenlerden geliyor. Türkiye teröristleri SİHA’larla, İHA’larla vuruyor aykırı ses CHP’den HDP’den geliyor. Türkiye ÖSO ile birlikte teröristlerle mücadele ediyor, aykırı ses yine CHP’den HDP’den geliyor. Türkiye Afrin’in ardından Menbiç’e gireceğinin kararlılığını gösterirken aykırı ses yine CHP’den, HDP’den geliyor. Asya’dan Afrika’ya herkesin Türk askerine dua ettiği bir dönemde siz neyin peşindesiniz Allah aşkına söyleyin de bilelim. 

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir