BU ÜLKEDE KAHRAMANLAR DA İHANETÇİLER DE OLACAK

Türkiye’nin dört bir yanından Mehmetçiğe ve Zeytin Dalı Harekatına destek yağıyor. Kimi dualarıyla kimi pişirdiği sıcak çorbasıyla kimi de ilmek ilmek ördüğü berelerle, atkılarla destek veriyor. Bu milleti necip kılan ruh da budur işte. Bu ülkede kahramanlar da ihanetçiler de olacak.

İçeride cephe her geçen gün güçleniyor. Daha fazla destek vermek gerekiyor. İçeride verilen destek sınır ötesinde gece gündüz demeden teröristleri inlerinde etkisiz hale getiren Mehmetçiğe de büyük moral oluyor. Nasıl ki Mehmetçikten gelen haberler, duygu dolu mesajlar, teröristlerden temizlenen yerleşim yerleri bizi mutlu ediyorsa, bizden giden dua, destek, yürüyüş, mesaj da kınalı Mehmetçiğe moral oluyor.

İstikametini Kızılelma olarak belirleyen, operasyonu düğüne gidermişçesine tarif eden, ‘ailem beni beklemesin’ diyerek şehadeti göze alan yiğitler için ne yapılsa azdır. Devlet millet el ele verip Zeytin Dalı Harekâtıyla sınırlarımızdaki terör tehdidini ortadan kaldıracağız. Milyonların bir ve beraber olduğu, milliyetçilik duygularının en doruk noktaya çıktığı şu günlerde yakılacak ufak bir kıvılcım hepimize zarar verir. Bunu deneyenler var!

10 Şubat Cumartesi günü, 11 kahraman vatan evladını şehit verdiğimiz günün ertesinde, HDP’nin Ankara’nın göbeğinde düzenlediği kongre ve orada söylenen sözler milletin sinir uçlarına dokunmaya yetecek türdendi. PYD-YPG-PKK terör örgütü sivil halkın arasına saklanarak kahpece askerlerimize saldırdı. Tam o gün 11 şehit verdik. Şehitlerimizin yasını tutarken, şehitlerimizi vatan toprağına emanet ederken Ankara Arena’da PKK’lı, PYD’li teröristlere selam çakıldığına yüreğimiz sızlayarak şahit olduk. 80 milyonu tahrik etmenin peşindeydiler.

Teröristlerin eylemleri ‘Direniş’ kılıfıyla selamlandı. Yetmedi Afrin’deki PKK’lılar ‘Kardeş’ ilan edildi. Buna şaşırdık mı? Elbet de hayır! Tarih bize şunu gösteriyor ki bu topraklarda KAHRAMANLAR da İHANETÇİLER de eksik olmayacak. Dün böyleydi, yarın da böyle olacak. Fakat tarihi kahramanlar yazar!

Bu ihanet sadece içeride değil elbet de. Dönüp bakalım etrafımıza. ABD’si, İran’ı, Rusya’sı, İsrail’i, Almanya’sı, Suriye’si hepsi zamanı geldiğinde bunu yapıyor. Bugün ‘Dost ve müttefik’ görünenler fırsatını buldu mu ‘hançer saplamaktan’ geri durmuyor.

Afrin’de 450-500 bin civarında sivil olduğu söyleniyor. PKK için Kandil ne ise Afrin’de aynı eşdeğerdedir. Bomların merkezi Afrin. Afrin, Suriye’nin Kandil’i. ABD daha önce Rakka operasyonunu durdurup buraya terörist unsurların yerleşmesine zemin hazırladı. Şimdi Münbiç operasyonunu durdurup buraya kendi destekçilerini yerleştirme ve Türkiye’yi bataklığa sürükleme gayretinde. Bunu yapmak için ilk önce askeri temsilci gönderdi. Buradan sonuç alamayınca diplomasiyi kullanıp Dışişleri Bakanını gönderiyor.

YPG’ye verdiği destek sadece bununla sınırlı değil. Silah yardımının yanında bütçeden 500 milyon Dolar para desteği vereceği raporlara girdi. Yetmiyor, Irak’ta 2 bin peşmergeye askeri eğitim veriyor. Hatırlayın Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan askerlerimizin çoğu ağır silahlarla şehadet şerbeti içti. Güdümlü silahlarla saldırıyorlar. Eğer Türkiye Afrin’e girmeseydi, Afrin Türkiye’ye gelecekti. Hani sınırda 30 bin kişilik ‘Sınır birliği oluşturacağız’ demişlerdi. Yani terör devleti kurmak istiyorlar.

ABD, İsrail, İran yeni oyun peşindeler. Bölgedeki karışıklıktan faydalanmak istiyorlar. Türkiye’yi tehdit ediyorlar. Bakın İran utanmadan sıkılmadan ‘Kimyasal silah kullandığımız’ iftirasını atıyor. ABD, ‘YPG’ye desteğimiz sürecek’ açıklamasıyla tehdit ediyor. İsrail ile İran birbirine Suriye’de alan açıyor. Rusya şu an İran ve Suriye rejimini yanına aldı. Hepsinin ortak amacı Türkiye’yi Suriye’de kuşatmak, Türkiye’nin buradan başarıyla çıkmasına engel olmak. Bizi hataya zorluyorlar. Sinir uçlarımıza dokunuyor. Ama Türk askeri çok titiz davranıyor. Suriye’nin toprak bütünlüğüne ve Afrin’deki sivil halka saygı duyarak operasyonu sürdürüyor.

Türkiye sefere çıktı, Afrin’i Afrinlilere teslim etmeden dönüş yok. ABD’nin güvenli bölge oluşturma çabaları bu saatten sonra Türkiye için tuzaktır. Parçalanmış bir Suriye’den terör devleti oluşturmaya çalışıyorlar. 

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir