ABD’ye rağmen Barış Pınarı Harekâtı

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından PKK, PYD, YPG ve DAEŞ terör örgütlerine yönelik Fırat Kalkanı ve devamındaki Zeytin Dalı harekâtlarını başarıyla icra eden Türkiye, şimdi de ABD’ye rağmen yine terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekâtını başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Fırat Kalkanında Mehmetçik 7 ay, Zeytin Dalında ise 2 ay boyunca canla başla mücadele edip terör örgütlerini bölgeden silip süpürmüştü. Bu süreçte şehid olan kahraman askerlerimize bir kez daha rahmet niyaz ediyorum. Şimdi de aynı kararlılıkla teröristler birer birer etkisiz hale getirilerek, Suriye sınırımızda güvenli bölgenin oluşturulup ülkemizdeki Suriyelilerin kendi topraklarına dönmeleri sağlanacak.

Böylesi önemli operasyon öncesi sosyal medyada “savaşa hayır” hashtag’leriyle ayaklananlar, “siviller öldürülüyor” tezviratlarını öne sürenler, ne hikmetse ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehditlerini, terör örgütlerine gönderdiği binlerce TIR’lık silah ve mühimmatları görmezler, BM’nin, Avrupa’nın, Arap Birliği’nin teröristleri korumaya yönelik açıklamalarını duymazlar, 9 aylık Suriyeli Muhammed Omer bebeğin katliamını bilmezler, kendi sivil vatandaşlarımızın, askerimizin şehadetine kılını dahi kıpırdatmazlar!

Türkiye’nin daha önceki operasyonlarında olduğu gibi sivil hassasiyeti ortada dururken, teröristlerin kendi sivil katliamlarının yer aldığı video ve fotoğrafları sosyal medyada dolaşıma sokması ve içimizdeki terör sevicilerin de bunlara destek olması ülkemize karşı yapılan en büyük ihanetlerdendir.

Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olan ve sınır güvenliği ile Türkiye’ye olan göçü engellemek isteyen Mehmetçiğin operasyonunu “işgal” diye nitelendirenler bu milletin paralarıyla Meclis kürsüsünden ahkam kesmeye devam ediyorlar. Hele oturdukları koltukların hangi mücadeleler sonucu elde edildiğini bilmeyen KKTC Cumhurbaşkanı gibiler “Barış Pınarından su değil kan akıyor” zırvası ile tam bir hadsizlik yapmışlardır.

Suriye’yi kendi birliğinden kovan Arap Birliği ise kalkıp Suriye için toplandı. Bu çelişki yetmediği gibi Türkiye’yi kınayan açıklaması da baştan sona bölgede her türlü sömürüyü, ihlali yapan YPG, PYD lehineydi. Arap Birliği hak ettiği cevabı çok geçmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı: “Sizin topunuz bir araya gelseniz zaten bir tane Türkiye etmezsiniz.”

Şunu bilmiyorlar ki Türkiye’nin kalbi yumuşak fakat ayakları serttir. Merhametiyle milyonlarca mazluma kucak açan Türkiye, terör örgütlerine karşı adımlarını sert atıp, ayaklarını yere sağlam basar!

Hepimiz biliyoruz ki sınırımızda bir terör tehdidi varken Barış Pınarı Harekatı ülkemiz için tercihten öte bir zorunluluktur. Ne yani sessiz kalıp da sınırımızda terör devleti kurulmasına izin mi verelim? Samimi olan herkes biliyor ki Barış Pınarı Harekatının hedefi asla siviller değil; tam aksine sivillere yaşam hakkı tanımayan terör örgütleri ve teröristlerdir hedeftir.

Bu operasyon sınırımızın terörden arındırılmasını hedeflediği gibi aynı zamanda yıllardır ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyelilerin ülkelerine dönmelerini de sağlamaya yöneliktir.

Ne yazık ki teröristlerin sığınak ve barınakları vuruldukça ABD, AB, BM ve diğerleri “yandım anam yandım” diye vaveyla kopartıyor. Tüm bu terör sevicilere rağmen Barış Pınarı Harekatı hem sahada hem de diplomatik yollarla başarılı bir şekilde yürüyor. TBMM’de AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti’nin ortak kararla operasyona tam destek vermesi, hükümete güç, Mehmetçiğe moral vermiştir.

Söz konusu vatan olunca iktidarı muhalefeti (terör destekçisi muhalefeti saymazsak) “Bir dakika!” deyip “İçeride kavgamızı yine ederiz ama vatan, bayrak, Mehmetçik söz konusu olunca hepimiz bir ve beraberiz” diyerek örnek davranışa imza attılar. Yeter ki biz bir ve beraber olalım, hiçbir hain güç, bu necip milleti bölemez, ülkemizi parçalayamaz.

Blog İçerik Telif Hakları Adem Yavuz IRGATOĞLU'a Aittir